+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir?

Aignep TürkiyeAignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı olup,  distribütörlük alanı olarak ülkemizde ve içinde bulunduğu sektörde geniş bir alanda kaliteli hizmet ve destek sağlamaktadır.

Aignep Türkiye,  aignep valfler, sektörde önde gelen hava kontrol ürünleri olarak tanınmakta ve de tercih edilmektedir. UNI-EN ISO 9002 kalite kurallarına uygun ve kullanılan sistem açısından onaylı Pnömatik, Hidrolik ve Su sistemlerine uygun üretilen hortumlar, boru bağlantı malzemeleri ve tüm silindir çeşitleri ile gerekli şartlandırıcılarını üreten AIGNEP Türkiye, içinde bulunduğu sektörde geniş bir üretim yelpazesinde hizmet vermektedir.

AIGNEP Türkiye, Sektördeki  Geniş Üretim Yelpazesi

Bu sektörde sistemlerde kullanımı gerekli olan otomatik bağlantı ve geçmeli bağlantı parçaları, fonksiyon tertibatları, küresel kullanım için vanalar, adaptörler ve tüpler Aignep Türkiye’nin ürünleri arasında yer almaktadır. Her konuda hem kaliteli üretim sağlayan hem de teknik anlamda satış sonrası hizmet ve de destek veren Aignep Fittings, konusunda ve alanında uzman olarak tanınmakta ve gerek yurtiçi gerekse yurtdışında önemli büyük şirketlerle çalışmakta ve onlara kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Aignep Türkiye, kendisine bağlı olarak sektörde hizmet ve destek veren tüm firmalar konusunda da çok hassas ve seçici misyonda davranmaktadır. Müşterilerinin talepleri ve desteklerini karşılamak konusunda özellikle güvendiği ve üretimde onay verdiği firmaları paydaş olarak tercih etmektedir. Uzay Makina da Aignep Türkiye tarafından bu şartları tam kapasitede sağlayan ve onaylı olarak çalışan bir şirkettir. Uzay Makina, Müşterinin talep ettiği ürünlerin, talep edilen ilgili alana uygun olup olmamasından başlayarak, satış anına kadar, satıştan sonra da test aşamaları ve genel uyum konusunda teknik destek konusunda hizmet vermeye devam etmektedir. Aignep Türkiye tarafından da kesinlikle kabul gören bu prensipler doğrultusunda çalışılmakta ve test edilmeyen hiçbir ürün satışa sunulmamakta ya da müşteriye gönderilmemektedir.

Bu sektörde sistemlerde kullanımı gerekli olan otomatik bağlantı ve geçmeli bağlantı parçaları, fonksiyon tertibatları, küresel kullanım için vanalar, adaptörler ve tüpler Aignep Türkiye’nin ürünleri arasında yer almaktadır. Her konuda hem kaliteli üretim sağlayan hem de teknik anlamda satış sonrası hizmet ve de destek veren Aignep Türkiye, konusunda ve alanında uzman olarak tanınmakta ve gerek yurtiçi gerekse yurtdışında önemli büyük şirketlerle çalışmakta ve onlara kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Uzay Makina Aignep Türkiye Distribütörü

Uzay Makina‘nın distribütörlüğünü üstlendiği olduğu İtalyan malı olan AIGNEP’in rakor serisi ürünlerinden biri olan ‘AİGNEP 55000 Teknopolimer rakorlar’ muadili metal rakorlardan daha uygun maliyetlidir.

Özellikle 55116 serisi Teknopolimer dirsekleriyse benzerlerinden daha küçük olduğu için yer sıkıntısı çekenler açısından çok uygun bir çözüm olur.

1 bar ile 15 bar (MPa) basınç ve -20 ila +80 °C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır.

Sıkıştırılmış hava ve vakum ile çalışmaya uygundur.

Konik Vida Dişlerinin; – Paralel gaz için ISO 228 Class A, – Metrik için ISO R/262 uygunlukları mevcut.

PA6, PAH, PA12, Polietilen, PTFE hortumlarla uyumludur.

Poliüretan hortum kullanımında 98 Shore hortumlar tercih edilmelidir.

İç bükey ve dış bükey diğer bağlantı elemanlarıyla sorunsuz bağlantı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Dişi rakor bağlantılarla daha fazla rakor bağlantı imkânı sağlar.

Aignep Fittings (Yağlama Bağlantıları)

Makinalarda kullanılan olmazsa olmaz yağlama yağlarının temel görevi ; metal yüzeylerin birbirleri üzerinde en düşük seviyede sürtünmelerini sağlamaktır.

Makina arızaları ile yaplan araştırmalarda en önemli bölümünün makina yağlama ile ilgili olduğu ortaya çıkmıştır.  Makinaların belirli aralıklarda yağlama noktalarının yağlamasının yapılması, makina ekipmanların uzun bir  süre arıza vermeden çalışmasını sağlamakta ve makinanın hassasiyetini korumakta, yağ sarfiyatını önlemektedir.

Yapılan endüstriyel araştırmalar sonucunda otomatik merkezi yağlama sistemlerinin enerji tüketiminde %7, makinanın veriminde %3 ,bakım ve yenileme maliyetlerinde % 20 tasarruf sağladığını ortaya koymuştur.

Aignep Türkiye Yağlama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

 1. Yükleyici gibi iş makinelerinde ,
 2. Hadde makinelerinde ve kok fabrikası sistemlerinde,
 3. Yükleme makinelerinde,
 4. Vinçlerde,
 5. Çimento sanayinde,
 6. Ergimiş metal nakil vagonlarında ve aksamlarında,
 7. Kağıt sanayi makinelerinde,
 8. Ekskavatör, kepçe,
 9. Maden ocaklarında,
 10. Demir-çelik sanayi sistemlerinde ,
 11. Kaya kamyonu ve otobüslerde de kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren