+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri

 Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri Uzay Makina

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri ;delme, kesme, katlama, bükme vb. gibi hareket mekanizmalarında istenilen hareketlerin daha hassas, düzgün ve sen olmasını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş sistemlerdir. Bünyesinde hidrolik ve pnömatik sistemleri barındırmaktadır. Bu nedenle, sanayinin hemen hemen tüm alanlarında kullanım imkânı bulmaktadır.

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimlerin gelişme sebebinin başında, pnömatik sistemlerin en büyük dezavantajlarından olan havanın sıkışabilirlıği nedeniyle, düşük ve düzgün hareket elde edilememesi gelmektedir. Bu yüzden, düşük hızlarda düzgün hareketi sağlayan hidropnömatik sistemler geliştirilmiştir. Hidropnömatik güç birimlerinin temel çalışma prensibi, esasen Pascal Teorısı’ne dayanır Pascal Teorisi. Bir kapta var olan akışkana bir pistonla kuvvet uygulanır.

Pistona kuvvet uygulanması ile pistonun ilerlemesi neticesinde, kaptaki ya da silindirdeki akışkanda basınç meydana getirecektir. İlerleme alanı, F=p x s bağıntısı gereği akışkanın piston yüzeyine “F” gücüne eşit, fakat başlangıç gücünün aksı bir basınca ulaşıncaya kadar sürer. Bu sistemlerde de, hava basıncı ile piston milini çok seri olarak ışı yapma noktasındaki karşı dirence kadar ilerletmektedir. Homojen yapısından dolayı tüm alana eşit bir F uygulayacağından, hidrolik yağ devreye girmekte ve işi tamamlamaktadır. Aynı işi sadece hidrolik sistem ile yapmak daha maliyetlidir (işletme maliyeti).

Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri Kullanım Yerleri

Bunun yanı sıra, hidrolikte yaklaşma strokundan da zaman kaybedileceği için çok daha az mal üretilecektir. Alfamatik İtalya Hidropnömatik Güç Birimleri temel olarak bir çevirici (hidropnömatik ünite), iş elemanı ve bir pnömatik yön denetim valfınden oluşmaktadır. Ancak, sistemde kullanım amaçlarına göre; konumlama, hız ayar, debi kontrol ve çift hız valflerı kullanmak mümkündür. Bu tür valflerın değişik kombinasyonları ile ıs elemanını değişik konumlarda ve değişik hızlarda hareket ettirme olanakları vardır Yine isteğe bağlı olarak, çift el emniyetli ve diğer emniyet detayları da mevcuttur.

Önemli oranda enerji tasarruf edilir Hidropnömatik güç birimi sayesinde, büyük enerji tasarrufu elde edilmekle birlikte, diğer avantajlarından da bahsetmek gerekir: Yaklaşma stroku pnömatik, ancak çalışma stroku hidrolik olduğu için çok suratlı ve daha verimlidir. 0,6 tondan 100 tona kadar geniş çalışma aralığı olup, kolay kumanda sistemi, otomasyon sistemlerine kolay adapte olabilmektedir. Komplike olmadığı için bakımı kolaydır. Düşük gürültü düzeyi ile çalışır ve çevre dostu olarak temiz çalışma ortamı sağlar.

Söz konusu bu avantajlar, işletme maliyetine olumlu yansıdığı için ekonomiye de büyük katkı sağlamaktadır. Basınç: ? Minimum 1 bar  Maksimum 10 bar Sıcaklık: .0 °C den (kuru hava ile -20 °C) +80 °C’ye kadar Delikler: ? Minimum 20 mm  Maksimum: 100 mm İnme gücü/standart:  Minimum: 5 mm  Maksimum: 80 mm Operasyon: Tek ve çift manyetik etkili
Makina Magazin Dergisi Nisan 2015 Sayısı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Zec Hortumları

Uzay Makina Zec Hortumları Uzay Makina  Zec hortumları Uzay Makina Zec, 1961 yılından bu yana alçak, orta,