+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Basınç Şalteri Nedir? Ne İşe Yarar?

Basınç Şalteri veya Basınç Anahtarı Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?  Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BASINÇ ŞALTERİ NEDİR?  NE İŞE YARAR?

“Basınç Anahtarı” olarak da adlandırılan “Basınç Şalteri”, arıtma sistemlerinden gıda sektörüne, gemi ve yat üretiminden petro-kimya sanayiye değin birçok sektörde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Diğer ölçüm cihazları gibi önem arz etmekte, fabrika veya işletmelerde üretimin aksamasına sebep olabilecek etkilerin önüne geçmektedir. Bir “emniyet elemanı” olarak nitelendirebileceğimiz basınç şalteri, sistemlerde oluşabilecek yüksek çalışma basıncının zararlarından devreyi ya da önüne koyulduğu elemanı korur. Bağlı olduğu sistemin basınç değerini belirleyerek, değerlerin setpoint (referans değeri) düzeyinin altına düşmesi veya üzerine çıkması gibi durumlarda çözüm üreten ekipmandır. Aynı zamanda basınç sevilerinin ölçümünü yaptıktan sonra, basıncı elektriksel sinyale de çevirme işlemini görür.

BASINÇ ŞALTERİ NERELERDE KULLANILIR?

Genellikle kazanlarda ve su tanklarında kullanılan basınç şalteri; arıtma sistemleri, gıda sektörü, kimya ve ilaç sanayi, tekstil sanayi, makine mühendisliği, ısıtma ve soğutma sistemleri, petro-kimya sanayi, gemi, yatlar ve fabrikalarda basınç ölçüm kısımlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Kaliteli ve nitelikli iş çıkarılabilmesi, hata paylarının minimuma indirilmesi ve verimli bir üretim için basınç şalteri seçimi yapılırken dikkatli olunması gerekmektedir. Öncelikli olarak kaliteli ürün tedarik ettiğine emin olunmalı ardından doğru ölçümler yapılarak kurulumu yapılmalıdır.

Uzay Makina, sektördeki 30 yılı aşkın deneyimi ve birikimi ile basınç Şalteri seçiminizden, kurulumuna kadar tüm süreçlerinizde yanında olmaktadır. Hatasız, sorunsuz ve eksiksiz hizmet için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren