+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Yazısı

Fittings Nedir? Fittings Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hidrolik devrelerin oluşturulmasında kullanılan boru, hortum, rakor gibi devre elemanlarının genel adına Fittings denir. Birbirine montajla bağlanan bu sistemin temel görevi metal yüzeylerin birbirlerine en düşük seviyede sürtünmesini sağlamaktır. Eğer hidrolik sistemlerde kayıp istenmiyorsa, bu söz konusu bağlantılı elemanlarının da en az sistemin ana elemanları; örneğin pompa kadar önemlidir. Fittingslerin yani bağlantı elemanlarının havayı kaçırması demek, enerji kaybı anlamına gelmektedir. Bağlantı elemanları, çevrenin kirlenmesine yol açan sızıntılara izin vermez ve yüksek basınçlara dayanım görevlerini de yerine getirir.

FİTTİNGS’TE KALİTENİN ÖNEMİ

Gücün ve dayanıklılığının iyice arttığı endüstriyel dünyada kaliteli işlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum, Fittingslerin kalitesiyle doğrudan bağlantılıdır. Hidrolik bağlantı elemanlarının seçiminde oldukça dikkatli davranmak gerekir. Yatırım maliyetlerini düşürmek her yatırımcının istediği olsa da bu maliyet çalışmalarını yaparken, bakım onarım giderlerini çok iyi hesaplamak esastır. Eğer enerji kaybı istenmiyorsa, bağlantı elemanlarının en az sistemin ana parçaları kadar kaliteli olması şarttır. Yapılan istatistiksel çalışmalar göstermiştir ki; hidrolik sistemlerdeki yağ kaçaklarının, kayıplarının ve dolayısıyla güç kayıplarının yaklaşık yüzde 85-90’lık kısmı uygunsuz bağlantı elemanlarından kaynaklanmaktadır.

FİTTİNGS SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bağlantı elemanı yani fittings seçiminde basınç, bağlantı ölçüleri, eleman ömrü ve kalitesi gibi kriterler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Uzay Makina, sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesi ve birikimi ile müşterilerine her zaman en kaliteli bağlantı elemanlarını sunar. Uzay Makina’nın geniş ürün skalasında yağ ve yağlama fittings, yüksek basınca dayanıklı yağlama fittings, hortumları ve akış ayarı fittings yer almaktadır. 41 yıllık deneyimiyle dünya çapında kalitesini kanıtlamış Aignep markasına ait bir ürün olan Aignep Fittings’i sizler için tedarik eden Uzay Makina, her şeyi bir arada bulabileceğiniz en doğru adres.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren