+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Kalem Silindir Nedir?

Pnömatik silindir ve kalem silindir olarak da adlandırılan bu ürün, otomotiv, makine imalatı, tekstil, gıda, deri, ambalaj gibi sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çağımızda üretim maliyetlerinin artması, firmalar arası rekabet ortamının çok çetin olması birçok firmayı yeniliğe ve hızlı üretim için otomasyon sistemlerine geçmeye zorlamıştır. Otomasyon sistemlerinin gelişimine büyük katkı sağlayan pnömatik sistemlerin önemli parçalarından biri de kalem silindirlerdir. Kalem silindirler, açısal veya doğrusal hareketlerin elde edilmesinde kullanılırken, pnömatik enerjiyi de mekanik enerjiye dönüştürür. Pnömatik silindir ve kalem silindir olarak da adlandırılan bu ürün, otomotiv, makine imalatı, tekstil, gıda, deri, ambalaj gibi sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çağımızda üretim maliyetlerinin artması, firmalar arası rekabet ortamının çok çetin olması birçok firmayı yeniliğe ve hızlı üretim için otomasyon sistemlerine geçmeye zorlamıştır. Otomasyon sistemlerinin gelişimine büyük katkı sağlayan pnömatik sistemlerin önemli parçalarından biri de kalem silindirlerdir. Kalem silindirler, açısal veya doğrusal hareketlerin elde edilmesinde kullanılırken, pnömatik enerjiyi de mekanik enerjiye dönüştürür. 

Sanayinin her alanında itme, çekme, kaldırma ve tutma gibi amaçlarla kullanılan kalem silindirler, hidrolik silindirlerle kıyaslandığında çok fazla çeşide sahiptir. Genel işlemler için üretilen silindirler, 10 bar’lık çalışma basınçlarına kadar dayanabilir. Daha yüksek basınçlar için ise özel olarak üretilmiş pnömatik silindirler bulunmaktadır. Bir silindirin düzenli olarak çalışabilmesi için pistonu ileri ya da geri iten bir kuvvet olmalıdır. İkinci kriter ise hava tahliyesidir. Bu iki koşuldan birisi gerçekleşmezse silindir hareket etmez. Silindire giren veya silindirden çıkan egzoza kadar giden hatta kısıtlama varsa, yani akışkan debisi düşükse silindir hızının azaldığı görülür.

Birçok üründe olduğu gibi kalem silindirler konusunda da sektörün öncü firması olan Uzay Makina, 30 yılı aşkın tecrübesi ve birikimi ile iş ortaklarına her zaman en kalitesi kalem silindirleri sunmaktadır. 41 yıllık deneyimiyle dünya çapında kalitesini kanıtlamış Aignep markasına ait bir ürün olan Aignep kalem silindirleri sizler için stoklarında bulunduran Uzay Makina, hızlı teslimat ve kaliteli ürün garantisi sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren