+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Kaliteden Asla Taviz Vermiyoruz…

Kaliteden asla taviz vermiyoruz…

Uzay Makina Tic. ve San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Elbe: “Kaliteden asla taviz vermiyoruz” 1978 yılında kurulan ve müşteri memnuniyetine öncelik veren Uzay Makina, teknolojiyi ve yeni yazılımları yakından takip ederek, müşteri ilişkilerinden sipariş teslimine kadar tüm süreçlerde teknolojiden faydalanıyor.

83 FİRMA HABERLERİ I Her ay düzenli olarak ürün yelpazesini artıran Uzay Makina, kaliteden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürüyor. Bünyesinde yeni bir firma kurarak imalat ile satışı ayıran şirket, gelişen teknolojiyi ve yeni yazılımları yakından takip ederek, müşteri ilişkilerinden sipariş teslimine kadar tüm süreçlerde teknolojiden faydalanıyor Son yıllarda sanayi üretiminin gelişmekte olan ülkelere kaydığının altını çizen Uzay Makina Tic. ve San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Elbe, “Bunun ana nedenleri; gelişmiş ülkelerde üretim maliyetlerinin yükselmesi ve AB ülkelerinin çevre gibi yasal düzenlemeler nedeniyle bazı ürünlerin üretilmesinden vazgeçmesidir. Gelişmekte olan ve hatta bazı gelişmiş ülkelerle bile karşılaştırıldığında, Türkiye’nin durumunun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, hidrolik pnömatik sektörü de bu ilgiden payını almaktadır. Bu durumu iyi değerlendirmek gerekiyor” diye konuştu.

Uzay Makina Kuruluşu

Kaliteden Asla Taviz Vermiyoruz….”Uzay Makina 1978’de kuruldu” Şirketlerinin, 1978 yılında hidrolik pnömatik devre elemanları satışı amacıyla kurulduğunu ifade eden Elbe, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şirketimiz, kendine güvenenlere daha nitelikli hizmet verebilmek adına, kuruluşundan bir süre sonra pnömatik malzemelere yönelmiştir. Bu da, kuruluşumuzu söz konusu alanda lokomatıf olma ayrıcalığına taşımıştır.” Her ay düzenli olarak ürün yelpazelerini artırdıklarını vurgulayan Elbe, kaliteden ödün vermeden, maksimum verimlilikle hizmet verdikleri için sektörde lokomatıf bir konumda yer aldıklarını ve bu konumlarını korumakta da kararlı olduklarını söyledi. “İmalat ve satışı ayırdık” Yatırımlarını ve Ar-Ge çalışmalarını sürekli kılarak, sektöre hizmet vermeye devam edeceklerini aktaran Nurhan Elbe, bünyelerinde yeni bir firma kurarak, imalat ile satışı ayırdıklarını açıkladı.

Elbe, “Yeni yatırım olarak, ara ölçülen üretebilmek ve gelen siparişleri karşılamak için, kıtlerıni ithal ettiğimiz silindirin imalatına başladık” dedi. Teknolojiyi ve yeni yazılımları yakından takip ettiklerini dile getiren Elbe, konuşmasına şöyle devam etti: “İşinde uzman bir kadroya sahibiz. Ancak, yine de çalışanlarımızı düzenli olarak eğitime tabi tutuyoruz. Müşteri ilişkilerinden sipariş teslimine kadar tüm süreçlerde teknolojiden faydalanıyoruz. Bu da, zamandan tasarruf etmemizi ve hizmette verimlilik elde etmemizi sağlıyor.

Uzay Makina Çalışmaları

Ar-Ge çalışmaları kapsamında, 2015 yılında şu an rötuşları tamamlanmak üzere olan yeni ürünümüzün seri üretimine başlayacağız.” “2014, ihracat için olumsuz bir yıl oldu” Hidrolik pnömatik sektörü için de değerlendirmelerde bulunan Nurhan Elbe, “2014 yılı, dünyadaki olumsuz gelişmeler nedeniyle, sektörümüz açısından ihracat hedeflerimizin yakınına dâhi ulaşamadığımız bir sene oldu. Ancak, genel ciro ve kârlılık anlamında şikayetçi olacağımızı hiç de sanmıyoruz. Orta vadeli planlar yapıp, erişilebilir mâkul hedefler ile ilerlemenin sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Öz kaynakları ile temkinli hareket eden firmaların her zaman ayakta kalacağını düşünüyorum, öz kaynağı sağlam ise, kriz zamanında dâhi firma kazançlı çıkacaktır. Tabi bunun için de, üretici firmaların tedarikçilerini seçerken özenli olmaları gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı. ? Nurhan Elbe, yatırımlarını ve Ar-Ge çalışmalarını sürekli kılarak, sektöre hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti

Makina Magazin Dergisi Aralık 2014 sayısı

Kaliteden Asla Taviz Vermiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Zec Hortumları

Uzay Makina Zec Hortumları Uzay Makina  Zec hortumları Uzay Makina Zec, 1961 yılından bu yana alçak, orta,