+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Sektöre Sunduğumuz Yeni Ürünlerimiz İle Hizmetinizdeyiz…

Sektöre sunduğumuz yeni ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz( röportaj)

Sektöre sunduğumuz yeni ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Sektöre Sunduğumuz Yeni Ürünlerimiz İle Hizmetinizdeyiz… Uzay Makina Genel Müdürü Nurhan Elbe ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz. “Ar&Ge çalışmalarına önem veriyoruz”

A r – Ge çalışmalarına son derece önem veren Uzay Makina, 2014 yılında yaptığı çalışmalar sonrasında yeni ürünlerini sektöre kazandırıyor.

Ürün çeşitliliğini günden güne arttıran firma, müşterilerine sunduğu çözümler ile adından sıkça söz ettiriyor.

Şirketinizi kısaca tanıtıp, Hidrolik Pnömatik alanındaki faaliyetlerinizden kısaca bahseder misiniz? 1978 yılında ELBE kardeşler ve Nurhan Ölçer tarafından Hidrolik ve Pnömatik devre elemanları satışı amacı ile kurulmuştur. Kendine güvenenlere daha da nitelikli hizmet verebilmek için sonraları sadece Pnömatik malzemelere yönelmiş bu da kuruluşumuzu bu konuda lokomotif olma ayrıcalığına taşımıştır. Şu an Aignep, Bonesi, HTP soket ve sensörlerin, Beta bobinler, EG Line solenoidlerin, Cy – Pag kalem silindirlerin, Eimet manometrelerin, Chiavette silindir bağlantılarının, Nostrali emniyet ve cek valflerinin, DPC şartlandırıcıların, S.A.S. ve ZEC hortumların Türkiye distribütörü olmasının yanı sıra VVAIRCOM, MpM Elettrotec’ten de ithalat yapmaktadır.

Elbe seviye şalterleri ve ara ölçü AİGNEP silindirlerin de imalatını yapmaktadır. AKDER kurucu üyelerinden biridir. Derneğin kuruluş aşamasında etkin rol oynamış ve birinci dönem yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor? Pnömatik kullanmayan hemen hemen hiçbir sektör yok gibi.

Uzay Makina Ürünlerinin Kullanım Alanları

Yine de aklımıza ilk gelenleri sayalım: Otomotiv, tekstil, gıda, inşaat, otomasyon, matbaa makineleri, deri sanayii, konfeksiyon, plastik doğrama makineleri vb.

Komprosörden çıkan havayı dağıtmak bizim işimiz. Uzay Makina’nın uzmanlık alanları nereler? Sunduğunuz çözümler neler? Başlıca birkaç tanesini sıralamak gerekirse Avantajları: . Sürekli ve kolay bir izleme.

Sızdırmaz bir dizayn. Uluslarası normda standart bağlantı. Birçok farklı akışkanda çalışma imkanı. Yüksek sıcaklık dayanımı. Uzun ömür konusun en iyileri tarafından tasarlanmış Web sayfamızın da yenilenmiş olarak tüm dostlarımızın beğenisine sunulacak veya bu dergi yayınlandığında belki de hayata geçmiş olacak.

Gerek ithal gerekse de imal ürün gamımıza yenileri de eklenecek v.b. Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı? Dünya olayları o denli süratli değişkenlik gösteriyor ki neyin ne olacağını bilme konusunda öngörülenler çoğunlukla boşa çıkıyor.

Bu sebeplerden dolayı temkinli olmak gerektiği kanaatindeyiz. Öz kaynak yapısının güçlü olması gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda özellikle üretici firmaların tedarikçilerinde seçici olmaları lazım: Tedarikçisi istikrarlı mı yani kaç senedir pazarın içinde? Bu seneler zarfında gerekli büyümeyi gösterebilmiş mi?

Kriz zamanları müşterilerini mağdur mu etmiş yoksa teslimatlar da en ufak bir sıkıntı dahi yaşatmamış mı? Sözünde duruyor mu yoksa aşırı esnek mi? Sipariş geçildikten sonra takip edilme gereği duyuluyor mu ya yoksa tam termin tarihinde mal stoklarına mı girmiş? Ekip olarak mı çalışma becerileri var mı? Gibi….Saygın derginize bize de yer verdiğiniz için teşekkür eder sevinç dolu verimli bir yıl dileriz.

Ürümlerimiz Hakkında Kısa Bilgiler

Pnömatik devre elemanları, valfler ve silindirler… Geniş ürün yelpazesinde yüksek stok ile çalışmakta ve sevkiyatı kısa sürede karşılayabiliyor olmamızdır. Pleytli valf isteyen müşterilerimiz için montajını tarafımızdan yapılması ve 1/1 test edilerek sevk edilmesi onlara büyük zaman ve işgücü kazandırmaktadır. Teknolojinin bize sunduğu elektronik olanaklardan azami derecede yararlanmamıza rağmen çalışma prensibimiz yine de yüz yüze ziyarettir.

Böylece muhataplarımıza sunduğumuz çözüm vadelerini kısaltmakta ve problemin kendisi ile zaman kaybetmektense problemin olmaması sağlanmaktadır. 2015 hedefleriniz nelerdir? Ar-Ge çalışmaları kapsamında yepyeni bir ürün imal ettik: Göstergeli Seviye Sensörü 127mm. Ürünümüzden kısaca bahsetmek isterim:

Yağlama sistemlerinde, günlük hayatta sıvı mekaniği ile çalışan araçlar (yağlama sistemi veya hidrolik kaldıraçlar) veya depolama amaçlı hidrolik tanklarda dolu, boş veya ara seviyeyi göstermesi bakımından seviye sensörleri büyük önem taşımaktadır. Ürünün temel çalışma prensibi: Hidrolik tank içerisindeki sıvı seviyesi minimumun altına düştüğünde sensörün bünyesindeki elektrik svvitch uyarı vermektedir. Elektrik svvitch’ten alınan elektrik sinyali istenilen şekilde kullanılabilir ve yönlendirilebilir.

Sektöre Sunduğumuz Yeni Ürünlerimiz  ve Özellkleri

Sektöre Sunduğumuz Yeni Ürünlerimiz, Göstergeli Seviye Sensörü bünyesindeki elektrik svvitch’i hidrolik tanktaki sıvı seviyesini kontrol etmekte kullanılabileceği gibi makine bünyesindeki PLC kontrolünde de uyarı mesajı olarak kullanılabilmektedir. Gösterge bünyesindeki elektrik svvitch’i elektrik iletimine izin vermek veya elektrik iletimini kesmek üzere iki şekilde kullanılmaktadır:

Seviye sıvı göstergesi içindeki switch’in açık olması durumunda (NA): sinyal sürekli açıktır ve tank içerisindeki sıvı minimum seviyeye indiğinde sinyal kesilir. Göstergedeki svvitch’in kapalı olması (NK) durumunda ise elektrik sinyali kapalıdır ve tanktaki sıvı minimum seviyeye indiğinde svvitch sinyal vermeye başlar. Özellikleri:

Başlıca yağ olmak üzere sıvıların seviye tespitinde kullanılabilmektedir: . Petrol ürünleri .Su, atık su, deniz suyu . Köpük (sıvı halde) Teknik Özellikleri: – Dayanım sıcaklığı: + 20 ile +80°C ‘lik ortam sıcaklıkları arası -Bağlantı şekli:Standart – Koruyucu kısmı alüminyumdur. – Sızdırmazlık grubu Viton’dur.

– Kapaklar ve tüp yüksek kalite sentetik malzemeden üretilmiştir. – Cıvata ve cıvata grupları çeliktir. Svvitch Özellikleri: -8W – 110Volt AC/DC -0,25 amper Koruma Grubu: IP65

Sektöre Sunduğumuz Yeni ÜrünlerimizMakina Store Dergisi Ocak- Şubat 2015 sayısı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Zec Hortumları

Uzay Makina Zec Hortumları Uzay Makina  Zec hortumları Uzay Makina Zec, 1961 yılından bu yana alçak, orta,