+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Seviye Şalteri Nedir?

SEVİYE ŞALTERİ NEDİR?

Seviye ŞalteriSeviye Şalteri sayesinde günümüzde, rekabetçi pazarda konumunu güçlendirmek isteyen firmalar, üretimde çeşitli tasarruf ve maliyete yol açacak durumlara karşı önlem alma yoluna gitmektedirler. Kimya, gıda, kağıt, ısıtma, petrol, gemi, yat üretimi yapan sanayi ve fabrikalar ile daha birçok alanda kullanılan makinalarda tasarruf ve önlem konularında, “ seviye şalteri ” kritik önem taşımaktadır. Seviye ölçümleri yaparak gerekli standarda getirme işlevini gören seviye şalteri sayesinde, sistemler ve makinalar olumsuz durum ve hasar görme tehlikesine karşı daha emniyetli ve güvenli olmaktadır.

SEVİYE ŞALTERİ ÇALIŞMA PRENSİBİ

Seviye ŞalteriSeviye şalterlerinin işleyişi, ilk olarak yağlama sistemleri ve kaldıraçlar yada depolama amaçlı hidrolik tanklarda “boş dolu”ya da“ara”gibi seviyeleri göstermektedir. Olması gereken durumların altında veya üzerinde bir rota izlediğinde bu şalter devreye girerek sıvı seviyesinin hareketlerini şamandıra ile mekanik bir harekete dönüştürüp; çift kutuplu mıknatısın iletkenliğiyle açık/kapalı elektrik kontağı olanağı sağlar. Bu kontaklar sayesinde vana, pompa vb. gibi cihazlara ileterek sistemin güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olmaktadır. Bu gibi sebepler bir seviye şalterini “emniyet elemanı” olarak tanımlamamıza imkan vermektedir.

Seviye Şalteri

Seviye şalterleri, temizlenme olanağının kolay olması sayesinde birikmeler yüzünden anahtarlama doğruluğunu değiştirmemektedir. Böylece sürekli doğru sinyaller vererek işleyişini sürdürmektedir. Oldukça sağlam ve güçlü yapısı, yüksek sıcaklığa dayanması nedeniyle inşat ve maden sektörü gibi ağır makinaların kullanıldığı sektörlerde kullanılabilmektedir. Ayrıca kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde ve yapılarda olan seviye şalterleri doğru seçilmeli ve monte edilmelidir.

ELBE SEVİYE ŞALTERLERİ

Seviye Şalteri40 yılı aşkın tecrübe ve birikimiyle “ELBE” markası altında “ seviye şalteri ” üretimini yapan Uzay Makina, bu sektörde öncü firma özelliğini taşımaktadır. Elbe Seviye Şalterleri uzun ömürlü olmasının yanında, sürekli ve kolay izlenebilirlik avantajı sağlar. Sızdırmaz dizayn olanağı, uluslararası normda standart bağlantı, yüksek sıcaklığa dayanma gücü ile tüm kalite standartlarını karşılar. Stoklardan derhal teslim avantajı, Ara ölçülerde bile bir ertesi gün hemen teslim imkânı tedarikte bekleme süresini ortadan kaldırır. Elbe Seviye Şalterleri ihtiyaçlarınıza göre sizi seçiminiz esnasında doğru bir şekilde yönlendirirken, Uzay Makina olarak satılan ürünlerinin garantisini de vermektedir.

Seviye şalteri çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren