+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Solenoid Valf Nedir?

http://cheapcollegedegrees.net/wp-cron.php?doing_wp_cron=1545082522.6245920658111572265625 Yazımızda Solenoid Vana ya da Elektromekanik Vana olarak da adlandırılan Solenoid Valf nedir? Ne işe yarar? Hangi bölümlerden oluşur? Nerelerde kullanılır? Kaça ayrılır gibi soruları cevaplayacağız.

Su, hava, gaz gibi akışkan maddelerin kontrolünü yapma amacıyla kullanılan elektromanyetik valflere “Solenoid Valf” denilmektedir. Bobin-soket, kovan-çekirdek, gövde-kapak ve sızdırmazlık elamanı denilen 4 ana parçadan oluşan Solenoid Valfe otomatik Kontrol Valfi de denilmektedir.  Kullanım alanlarına göre Yakıt Solenoid Valfi, Buhar Solenoid Valfi veya Genel Solenoid Valf olarak çeşitleri bulunmaktadır.

source link SOLONEİD VALFİN ÇALIŞMA PRENSİBİ NASILDIR?

Soloneid valfin iç kısmında piston ve bobin bulunmaktadır. Öncelikle bu pistonun hareket edebilmesi için bobine elektriksel güç verilir. Elektrik akımı bobin içerisinde hareket haline geçtiğinde piston, elektromıknatıs halini alır. Ardından bobinin kullanım durumuna göre pistonu hareket ettirir. Böylece giriş kanalı akışkan maddeyi çıkış doğrultusunda iter. Sinyal kesildiğinde ise valf eski haline geri dönerek akışkan maddenin geçişini engeller.

Solenoid Valflerde akışkan maddenin giriş ve çıkış yönleri eleman gövdesi üzerinde bir ok işareti ile gösterilmektedir. Bağlantı yapılırken bu ok işaretinin dikkate alınması gerekir. Aksi takdirde ters yönde hareket eden akışkan maddenin basıncı diyafram üzerinde bulunan yay kuvvetini zorlayarak vananın açılmasına sebep olabilir.

http://studiotarget.com/video/canale-youtube-di-studio-target/feed/ 2/2 ve 3/2 SOLENOİD VALF ÇEŞİTLERİ

Solenoid Valflerde akışkan maddenin giriş ve çıkış yönleri eleman gövdesi üzerinde bir ok işareti ile gösterilmektedir. Bağlantı yapılırken bu ok işaretinin dikkate alınması gerekir. Aksi takdirde ters yönde hareket eden akışkan maddenin basıncı diyafram üzerinde bulunan yay kuvvetini zorlayarak vananın açılmasına sebep olabilir.

Get Tramadol Prescription Online 2/2 ve 3/2 SOLENOİD VALF ÇEŞİTLERİ

Solenoid Valfler, çalışma prensibi bakımından http://payrollservicesalliance.com/what-hr-and-payroll-teams-should-be-thankful-for/ Pilot Etkili Solenoid Valf ve Tramadol Online Australia Direk Etkili Solenoid Valf olarak ikiye ayrılmaktadır. Pilot Etkili Solenoid Valflerde akışkanın hareket edebilmesi diyafram ile sağlanırken direk etkili Solenoid Valflerde diyafram bulunmamaktadır. Bu tip valflerde akışkanın hareketini sağlaması için çekirdek üzerindeki sızdırmazlık elamanı devrededir. Bu valfler, küçük kapasitede işleyen yapıdaki sistemler için uygundur. Ayrıca 5/2 (beş yol iki pozisyon) ve 5/3 (beş yol üç pozisyon) tek uyarı veya çift uyarılı solenoid valfler de mevcuttur.

Tramadol Order Overnight Shipping SOLENOİD VALFİN KULLANIM ALANLARI

Soloneid Valfler, gündelik ve endüstriyel olarak birçok alanda aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

  • Soğutma Uygulamaları
  • Gaz Kazanları
  • Diş Hekimliği
  • Su Arıtma Sistemleri
  • Bahçe Sulama Sistemleri
  • Merkezi Isıtma Sistemleri
  • Hava ile Çalışan Tekstil Makinaları
  • Çamaşır veya Bulaşık Makinesi

Solenoid Valf seçilirken, kullanma amacından hatların bağlantı ölçüsüne, akışkan maddenin basınç gücünden sıcaklığa kadar birçok faktöre dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde çalışması için, özelliklerine karar verme aşamasından bağlantı noktasına kadar tüm süreçlerde, “Uzay Makina” 40 yılı aşkın tecrübesiyle çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren