+(212) 221 59 01
+(212) 221 59 01
uzaymakina
info@uzaymakina.com.tr
 

Blog Post

Yüzde Yüz Yerli Elbe Basınç Şalteri

Basınç şalteri ya da basınç sensörü olarak da bilinen mekanizma, bağlandığı hattaki akışkanın basıncını izlemede kullanılır. Temel prensibi budur. Sensör veya basınç şalteri, istenen basınç geldiğinde sinyal çıkışı verir ve boru hattındaki basıncın sürekli izlenmesine yardımcı olur. Akış hattının içerisinde akış basıncı bilgisi verir.

Basınç şalterleri tipleri, kullanıldığı yere göre değişkenlik göstermektedir. Arıtma, gıda, gemi ve yat üretimi, petro-kimya sanayiine kadar birçok sektörde etkin olarak basınç şalteri kullanılmaktadır. Ayrıca yağlama sistemleri ve günlük hayatta sıvı mekaniğiyle tüm araçlarda seviye şalterleri yer almaktadır. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan basınç şalteri sayesinde sistemlerin daha uzun ömürlü olması sağlanır. Bir emniyet elamanı olarak da görebileceğimiz basınç şalteri, sistemlerde oluşabilecek yüksek çalışma basıncının zararlarından devreyi ya da önüne koyulduğu elemanı korur.

 

ELBE BASINÇ ŞALTERİNİN FARKI

Mekanik sistemler için büyük önem taşıyan basınç şalterinde marka tercihi, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Elbe Basınç Şalteri, çift manyetik özelliğiyle kullanıldığı sistemde büyük avantaj sağlar. Sürekli ve kolay izleme, sızdırmaz bir dizayn sunması, birçok farklı akışkanda çalışma imkanı vermesi, yüksek sıcaklık dayanma gücü, uluslararası normlarda standart bağlantı sağlaması gibi özellikleri nedeniyle Elbe Basınç ya da Seviye Şalteri, sektörün en fazla tercih edilen parçalarından biridir.

30 yıllık tecrübesiyle sektörün önde gelen firmalardan Uzay Makina’nın iş ortaklarından biri olan Elbe’nin CR-N1 modeli de bulunmaktadır. Uzun ömürlü ve yüzde yüz yerli yapım olan bu ürünü müşterileri için stoklayan Uzay Makina, kalite ve fiyat avantajının yanı sıra hızlı teslimat imkanı da sunmaktadır.

Comment (1)

  1. murat kısacık Haziran 12, 2018 at 1:41 pm Reply

    nereden temin edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Sistemleri

Uzay Makina Pnömatik ve Hidrolik Uzay Makina Pnömatik Uzay Makina Pnömatik sistemlerin elektrikli ve hidrolik sistemlere

Aignep Türkiye

Aignep Türkiye Aignep Türkiye hizmet alanları nelerdir? Aignep Türkiye , İtalyan merkezli Aignep şirketi tarafından onaylı

Aignep Fittings

Aignep Fittings Aignep Fittings, Aignep markasına ait ürün skalası içinde yer alan amiral ürünlerden biridir.

Pnömatik Nedir?

Pnömatik Nedir?  Pnömatik Elemanlar Pnömatik Nedir, Gaz basıncı ile çalışan, hareket eden makine demektir. İlk buhar

Valf Nedir? Valfler Ne işe yarar?

Valf Nedir? Ne işe yarar? Valf Nedir ? Pnömatik Valfler pnömatik gazın geçip geçmemesine izin veren